Kurumsal
Hakkımızda

Bugün İstanbul’da uzun sürecek bir güne Saray Muhallebicisi’nin eşsiz bal kaymağı, taze ekmeği, sıcacık çayı veya nefis böreğiyle başlayan binlerce İstanbullu,  “tatlı sırrımızı” çok iyi biliyor. 

Bizim “bu tatlı sırrımızın” ardında 1860’lı yıllarda büyük büyük dedemiz Kerem Çavuş’un kardeşleriyle birlikte İstanbul Fındıklı’da açtığı ilk muhallebicinin “tatlı heyecanı” var. Bu tatlı heyecandan yıllar sonra, dedemiz Hüseyin Topbaş baba mesleğini devam ettirmek ve sevdiği işi yapmak üzere 1935’te Kasımpaşa’da Saray Muhallebicisi’nin temellerini oluşturan ilk dükkanını açtı ve kendine bir hedef koydu; Beyoğlu’nda zarif hanımefendi ve beyefendilere tatlıların en güzelini yedirmek…

Beyoğlu, sinemaları, tiyatroları, pastaneleri ve restoranlarıyla o yıllarda İstanbul’un en gözde alışveriş ve eğlence merkeziydi. Beyoğlu’nda Markiz ve Lebon gibi bir yer açmak ise birçok insanın rüyasıydı. Biz kendi rüyamızı 1949 yılında gerçeğe dönüştürme fırsatı bulduk. Sevgili büyüğümüz Hüseyin Topbaş’ın tatlı sırrı sayesinde insanların günün her saatinde gidip, sohbet ederek bir şeyler yiyebilecekleri, İstanbul’un gizli kalmış lezzetlerini tadabilecekleri ayrıcalıklı bir yer olmayı başardık. 
50’li yıllarda dedemiz Hüseyin Topbaş’ın özel tarifi yumurta, muhallebi ve tavukla başlayan menümüzü, aynı özveri ve el emeği ile bugün 100’ün üzerinde çeşide ulaştırmayı başardık. Her gün kendi mandıramızdan gelen ve manda sütünden günlük olarak üretilen kaymak ve sütlü tatlılar, enfes hamurlu tatlılar, günün her saati taptaze börekler, lezzetli salatalar ve özel manda yoğurdunun eşlik ettiği benzersiz tavuklu pilav deneyimi, bizi günün her saati tercih edilen, özel bir mekana dönüştüren 100 nedenden sadece birkaçı…

Bugün tatlı sırrımızı artık tüm konuklarımız biliyor. Biz zevkle yemeyeceğimiz bir tatlıyı, asla misafirlerimize sunmayız. Dedemiz Hüseyin Topbaş’ın bu sırrına hep sadık kaldık. Günün her saatinde dostları, arkadaşları ve sevdikleriyle Saray Muhallebicisi’nde buluşan insanlar, buradan hep tatlı anılarla ayrıldılar. Ürünlerimizin lezzeti ve geleneksel hizmet anlayışımız her zaman tercih edilmemize sebep oldu. Dedemizin bize miras olarak bıraktığı tatlı sırrımız sayesinde, her şeyin hızla değişip tüketildiği bir dünyada bile geleneğimizi sürdürmeyi prensip edindik. 
Saray Muhallebicisi olarak büyük dedemiz Kerem Çavuş’la başlayan ve Hüseyin Topbaş’la devam eden geleneği, geleceğe taşımaya büyük bir keyifle devam ediyoruz. Dün annelerinin elinden tutarak Saray Muhallebicisi’ne gelen çocukların, bugün torunlarıyla birlikte Saray Muhallebicisi’ne geliyor olmasının sevincini yaşayarak, büyük bir tutkuyla çalışıyoruz.

Son müşteri bizden tatlı bir izlenimle ayrılana kadar dükkanlarımızı sabah saatlerindeki heyecanımızla açık tutuyoruz. Ve dedemiz Hüseyin Topbaş’ın tatlı sırrını asla unutmuyoruz…

 

Misyonu & Vizyon

SARAY MİSYON
İyi yemek yiyen iyi düşünür. İyi düşünen, dostuyla paylaşır. Dost sohbeti bu dünyadaki en kıymetli şeylerden biridir. Çabamız dost sohbetini tüm dünyada çoğaltmak içindir.

 

SARAY VİZYON
Başarımızın ardındaki sır, bir dünya markası olma yolunda ilerlerken mutfağımızı, kültürümüzü, sahip olmaktan onur duyduğumuz değerleri tüm dünyaya coşkuyla yaymaktır. 

 

Hizmet Kalitemiz

80 yıllık bir deneyimin getirdiği ürün kalitemiz kadar iddialı olduğumuz hizmet kalitemizin kaynağı, geleneksel Türk misafirperverliğini müşterilerimize yaşatmaktır.


Koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan hizmet politikamız uyarınca tüm çalışanlarımız İnsan Kaynakları bölümümüzce seçilip, sürekli olarak kişisel gelişim, satış ve operasyonel eğitimlere tabi tutulmaktadırlar.


Müşterilerimize vermiş olduğumuz ürün ve hizmetlerimizin uluslararası standartlarda olduğunu belgelemiş olmanın mutluluğunu yaşamakta ve sürekli daha iyiyi yakalama çabamızı sürdürmekteyiz.
Şubelerimizin, üretim alanlarımızın ve personelimizin temizlik ve hijyeni de aynı sorumluluk kapsamında vazgeçilmezlerimizdir. Bu doğrultuda şubelerimiz sürekli olarak kameralarla denetlenirken, personel ve üretim alanlarımız yöneticilerimiz tarafından sürekli olarak kontrol altında tutulmaktadır.

 

Kalite Politikamız

Saray Muhallebicisi,  Bundan yıllar önce sadece SARAYLARDA PADİŞAHLARA sunulan tatlıları, bugün SARAY da sadece MÜŞTERİLERİNE sunarak dünya markası olma ve Türk kültürünü dünyaya tanıtmak üzere yola çıkmıştır. Bunu sağlamak amacıyla, sektörde yıllara dayanan tecrübeleri doğrultusunda;
İnsan sağlığına, gıda güvenliğine, kalite ve hijyene azami ölçüde dikkat göstererek, mevzuatlara, standartlara ve müşteri beklentilerine uygun üretim ve servis yapmayı amaç edinmiştir.


“Müşteri memnuniyetini“ esas alan stratejimizi gerçek kılacak en önemli parçamız olan çalışanlarımızın tüm sistemlere katılımı, eğitimi ve sürekli gelişimi hedeflenmektedir.


Müşterilerimizin beklentilerinin ötesine geçme çabamız, bizi sistem ve süreçlerimizde hep daha iyiyi aramaya yönlendirmektedir.


Müşteri, çalışan ve tedarikçi üçgenimiz arasında yarattığımız sinerji, bizi sektörümüzde VAZGEÇİLMEZ kılarak, gelecekte de var olmamızı sağlayacak en önemli gücümüzdür.

 

Bilgi Toplum Hizmetleri

ŞİRKET BİLGİLERİ  

TİCARET ÜNVANI : TEŞVİKİYE SARAY GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
MERSİS NUMARASI : 0840005242700013
VERGİ NUMARASI : 840 005 24 27
MERKEZİ :  MAHMUTBEY MAHALLESİ TANSU SOKAK NO:19/4 BAĞCILAR/İSTANBUL
TLF : 212 999 27 00
FAX : 212 521 20 15
TİCARET SİCİL MEMURLUĞU : İSTANBUL
TİCARET SİCİL NUMARASI : 201376
WEB ADRESİ : WWW.SARAYMUHALLEBICISI.COM 
EMAİL : saray@saraymuhallebicisi.com 
ORTAKLIK YAPISI : ANONİM ŞİRKET
TAAHÜT EDİLEN SERMAYE MİKTARI : 10.000.000 (ONMİLYON) TL
ÖDENEN SERMAYE MİKTARI : 10.000.000 (ONMİLYON) TL
ŞİRKET TESCİL TARİHİ : 09.03.1984
                   
SEKTÖR: RESTORAN VE YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ
                   
BİLUMUM SÜTLÜ, HAMURLU VE ŞEKERLİ GIDALAR İMAL EDEREK TOPTAN VE PERAKENDE OLARAK YURT İÇİNDE VE DIŞINDA SATIŞINI YAPMAK. ŞİRKET GAYESİNİ TAHAKKUK ETTİREBİLMEK İÇİN KENDİ İHTİYACI İÇİN LÜZUM EDEN BİLUMUM NAKİL VASITALARI MAKİNA VE TESİSLER GAYRİMENKULLER VE DİĞER MENKUL MALLARI ARACILIK YAPMAMAK KAYDIYLA KISMEN VEYA TAMAMEN TASARRUF EDER, SATIN ALIR, SATAR, KİRALAR, KİRAYA VERİR, MENKUL VE GAYRİMENKULLERİ KARŞILIK GÖSTERMEK SURETİYLE İSTİKRAZDA BULUNUR VE HER DERECEDE İPOTEK VE REHİN KABUL VE FEK EDER. İKRAZATTA BULUNUR HER TÜRLÜ AYNİ HAKLAR TESİS EDER VE İCABINDA SAHİP BULUNDUĞU EV ALACAĞI MALLARI KİRAYA VERİR VE ANA SÖZLEŞMESİNDE YAZILI OLAN DİĞER İŞLER.
                    
YÖNETİM KURULU

                   
YÖNETİM KURULU BAŞKANI: AHMET TOPBAŞ
YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ: MEHMET TOPBAŞ
YÖNETİM KURULU ÜYESİ: TURHAN TOPBAŞ